Yağsız Fritözler Karşılaştırması

Fritözler kızartma için en pratik makinelerdir. Kızartmanın her türü sağlıksız olsa da fritözlerler her zaman tercih ediliyor. Yeni nesil fritözler yağsız veya az yağ ile kızartma yapabiliyor. Fiyatı eski tip fritözlere göre çok daha yüksek olmaktadır. Aslında yağsız kızartma fritözleri sıcak hava ile pişirme yapan fırınlar gibi çalışmaktadır. Bu yeni nesil fritözleri kullananların birçoğu memnun. Özellikle dondurulmuş hazır patates kızartmasının çok lezzetli olduğunu söylüyorlar. Ayrıca yağsız fritözlerde bir fırın gibi yemek de pişirilebiliyor.

Philips Airfryer ve Tefal Actifry modelleri piyasanın hakimi. Tercih etmeden önce cihazlar hakkında araştırma yapmak gerekmektedir. Biz sizler için iki marka için de araştırma yaptık ve paylaşıyoruz.

Tefal Actifry karıştırarak pişirme yapmaktadır ve karıştırma yaptığı için de pişirilen yiyeceklerin parçalandığı şikayeti bulunmaktadır. Hassas olan yiyeceklerin pişirilmesi çok uygun değildir. Fakat istediğini takdirde karıştırma aparatı çıkarılabiliyor. Otomatik kapanma özelliği tüm modellerde mevcut değil, alırken otomatik kapanma özelliği olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Philips Airfryer modelinde ise iki gıdayı bir arada pişirebiliyorsunuz, örneğin hem patates hem köfte bir arada şekli bozulmadan pişirilebiliyor, hassas gıdalar için de uygundur.Tek bir Airfryer modeli mevcut ve otomatik kapanma özelliği mevcut. Philips’in daha hızlı pişirdiği biliniyor ve tüketiciler Philips Airfryer fritözlerden çok daha memnun görünüyor.

Philips Airfryer’i aşağıdaki adresten ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz:

http://www.netavantaj.com/philips-hd922020-airfryer-hizli-ve-yagsiz-kizartma-makinesi

https://www.youtube.com/watch?v=4HtDClsszFo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir