Volkanik Pizza Taşı Nedir?

Harika pizzalar yapmanın elbette püf noktaları var. Ne yaptıysanız harika bir pizza yapamadıysanız eksik olan bir şeyler var demektir.

Kendi evinizde de pizza pişirme taşı ile pizzacıların lezzetini yakalayabileceksiniz. Pizza taşı evlerinizdeki fırınları bir taş fırına dönüştürüyor ve italyan pizzalarındaki gibi lezzetli ve gevrek olabilecek. Pizza taşı hamurun nemini kurutmadan pişmesini sağlıyor.  Taban hamuru ısıyı direkt olarak taştan alarak daha hızlı ve kurumadan, gevrek olarak pişiyor. Dış kısımlardan orta kısma kadar hamur aynı gevreklikte pişmektedir.

Volkanik pizza taşını 180-190 TL gibi ücret ödeyerek alabilirsiniz. Bu ürün pizza, lahmacun, pide ve ekmek pişirme için kullanılmaktadır. Isınması geç olur ve soğuması da çok geç olur. Bu taş temizlenirken yalnızca su ile temizlenmelidir ve yalnızca elde yıkanmalıdır.

Bir yorum

  1. Bir de “Çelik Pizza Taşı” diye bir şey var, ben kullanıyorum harika bir ürün. Üstelik evladiyelik kırılması imkansız çünkü çelikten yapılmış ve harika pizzalar ekmekler yapabiliyorsunuz. google’da çelik pizza taşı diye aratırsanız internet sitesi çıkıyor. üstelik yerli üretim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir