Suyu Musluktan İçin!

İçme suyu ihtiyacımızı nereden karşılasak bilemiyoruz bazen. Damacana su alsak bir sürü söylenti var. Arıtma cihazıyla arıtıp içsek onda da kararsızız.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi çevre mühendislerinin açıklamasına göre en sağlıklı su, çeşmeden içilen su. Suyu bizzat kendileri arıtıp şebeke suyu halinde musluklarımıza ulaştırdıkları için bundan eminler. Su, evimize gelene kadar hangi aşamalardan geçiyorsa çok iyi biliyorlar. Ve kendileri de suyu çeşmeden içtiklerini söylüyor.
Damacada suyu, sağlıksız olabiliyor. Günlerce plastiğin içinde bekliyor ve hangi şartlarda doldurulduğu çok kesin değil. Bir de damacana suyunun lezzetli, tatlı olması için içine tatlandırıcı konuyor.
Arıtma makineleriyle arıtılıp içilen su ise en kötüsü. Zira suyu öyle bir ayrıştırıyor ki içinde ne mineral ne vitamin kalıyor. Sonuçta size saf su bırakıyor ki bu bitkiler için bile faydalı değil. İnanmazsanız evdeki çiçeklerinizi arıtma su ile sulayın ve farkı görün.
Bu şartlarda en iyisi musluk suyu. Tadı başlarda tuhaf gelebilir ancak bir gece önceden suyu bekletip içerseniz zamanla tadı daha iyi gelmeye başlayacaktır.
Sağlıklı günler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir