Suda Nefes Almaya Çalışmak Gibi

Koronavirüse yakalandıktan sonra 1 aylık tedaviyle sağlığına kavuşan İç Hastalıkları Uzmanı Celal Civil, başından geçenleri gazetecilere anlattı. Civil, akciğer tomografisini incelediğinde korona virüsüne yakalandığını gördü. 8 gün evde tedaviye devam ettikten sonra hastaneye yatırıldı. Çekilen 2. tomografide, virüsün akciğerlerin %70’ini kapladığını gördü. Konunun uzmanı olan doktor, büyük bir ümitsizliğe kapıldı. Sonunda hastalığı yendi ve yaşadıklarını anlattı.

tomografi akciger

Koronavirüsü yenen doktorun yaşadıkları

“Hastaneye yattığımın ilk 3 günü çok kritikti. Genel durumum bu 3 gün içerisinde yavaş yavaş bozulmaya başlamıştı. Nefes alamıyordum ve boğuluyordum. Sıkıntılı ve sancılı bir süreçti. Tüm meslektaşlarım çok ilgilendi iyileşmemde onların payı çok büyük.

celal civil

Tomografimde çok korkunç bir görüntü vardı. O görüntüyü görünce psikolojik olarak da çok etkilendim. Daha sonra hastaneye yatırıldım ve ateşim 41 derece civarındaydı. Oksijen satürasyonum da 70’lere kadar düştü. Yoğun bakım hastalarında kullanılan bir ilaca başlandı. Hastaneye yattığımın ilk 3 günü çok kritikti. Genel durumum bu 3 gün içerisinde yavaş yavaş bozulmaya başlamıştı. Nefes alamıyordum ve boğuluyordum. Sıkıntılı ve sancılı bir süreçti” dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir