Sergül & Yoshi Kato’nun Hikayesi

Sergül Kato’nun Japonya hikayesi çok eski yıllara dayanıyor. Ablasının Japonya’da kaldığı yıllarda onu ziyarete giden Sergül, oradan pek hoşlanmaz, günleri çok sıkıcı geçer ve bir an önce geldiği yere, Söke’ye geri dönmek ister. Bir daha da Japonya’ya adım atmayacağını söylese de büyük konuştuğu sonradan anlaşılacaktır.

Aslında anaokulu öğretmeni olan Sergül Kato, bir süre mesleğini yaptıktan sonra yeni arayışlar içine girer. Hayatını değiştirme kararı alır. İlerleyen günlerde talihi onu bir kez daha Japonya’ya gönderir.
Eşi Yoshi ile tanışmaları internet üzerinde gerçekleşir. Arkadaşlık sitelerine üye olan Sergül, bir gün şimdiki eşi olan Yoshi ile yazışmaya başlar. Böylece arkadaşlıkları ilerleyen çiftin ilişkileri aşka dönüşür. Sonunda evlenmeye karar verirler. Düğünleri de Söke’de eğlenceli bir şekilde yapılır.
yoshierguldugun
Eşi ile aralarında 13 yaş fark olsa da Yoshi yaşını hiç göstermiyor. Türk ile Japon evlenince aralarında zamanla farklı bir dil oluşmaya başlamış. Yarı İngilizce yarı Türkçe-Japonca konuştukları bir dilleri bile var. Sergül’ün eşi Türkçe kelimelerden çoğunu biliyor. Hatta gün içerisinde bazı tepkilerini Türkçe olarak bile veriyor. Takipçileri tarafından da en hoşa giden kelimesi “Salak”.
serrose
Kendisine ait olan blogu ve Youtube kanalı bulunuyor. Japonya hakkında merak edilen her şey, gezilip görülmesi gereken yerler, Japon kültür ve gelenekleri, alışveriş videoları, kitaplar, kozmetik ve güzellik, Japon yemekleri gibi yararlı bilgilere ulaşabiliyorsunuz. En beğenilen videoları da şüphesiz çift olarak çektikleri videolar. Birlikte yeni çıkan gıda ürünlerini deneyip izleyenleri bilgilendiriyorlar.
serrosejapan
Bir Japonla Türk’ün nasıl güzel anlaşabildiklerini görmek, böylesine içten şekilde videolar çeken ve yazılar yazan bir bloggeri tanımak çok güzel. Bazı bloggerleri okumak bana boş gelse de Sergül’ü okumak genel kültür gibi geliyor. Kafanızın bir yerlerinde Japonya ile ilgili kalmış soru işaretlerini farkında olmadan cevaplandırıyorsunuz. Kitap okumayı da çok sevdiği için herkesi kitap okumaya özendiriyor. Ona hayatı boyunca mutluluklar diliyoruz.
Sevgilerle..

3 yorumlar

  1. Evet japon kültürünü öğrenmek ‘ve öğretmek güzel ama bir ateistle evlenmiş)) kaş ateistle evlenmeseydi(

    • Sence din bu kadar mı önemli? Önemli olan sevmek ve saygılı olmak değil mi? Sergül eşiyle çok mutlu, Allah nazarlardan korusun. Belki müslüman bir kocası olsaydı aldatan/döven cinsten kötü biri olacaktı. Bu ihtimal de var. Ama o şu an cidden güzel bir hayat yaşıyor. Müslüman ya da değil, efendi ve sevecen koca olması yeterli.

  2. Yoshi ile Sergül inanılmaz güzel bir çift olmuş. Çok yakışmışlar. Videolardan anladığım kadarıyla da Japon damadımız kızımız Sergül’e karşı çok kibar ve sevecen. Umarım ömür boyu mutlu olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir