Sarah Jio Gündüz Sefası

Ülkemizde çok ilgi gören yazarlardan biri olan Sarah Jio’nun kitapları tek tek Türkçe’ye çevriliyor. Belli bir kitlesi olan yazarın Son Kamelya adlı kitabından sonra merakla beklenen Gündüz Sefası kitabının da çevrimi tamamlandı. Kitap şu an 5.000 adet basımıyla yalnızca İstanbul Tüyap Kitap Fuarında bulunuyor. Arkadya yayınlarının fuarda tüm kitapları 10 TL. Sonrasında elbette yavaş yavaş diğer kitapçılarda da bulunacaktır.

Jio severler bu kitabı da çok beğendi. Jio’nun alışık olduğumuz eskiye gidip günümüze gelme tekniği bu kitapta da kendini gösteriyor. Romanlarını hep aynı teknikle yazması bazılarını sıksa da oluşan kemik kitlenin buna bir itirazı yok. “Çok başarılı bir romancı” diyemesek de boş zamanları değerlendirebilme açısından okunabilir. Etkileyici hikayeleri kendince anlatıyor. Onu seviyoruz.

Yağmur Sonrası kısa özeti:

II. Dünya Savaşı’nın tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet…

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır… Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adası’ndan adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar.

1942 yazında, II. Dünya Savaşı’nın en hararetli zamanında Bora Bora Adası’nda görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk… Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Green’e karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar… Savaş rüzgârıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek midir?

Ya siz, araya zaman, mekân, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz?
Mart Menekşeleri ile gönüllere taht kuran Sarah Jio’dan muhteşem bir başyapıt… Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir