Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 2014 yılını Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı ilan etti. Yazılı açıklamasında, hareketsiz yaşamın birçok hastalığı beraberinde getirdiğine dikkati çekerek, Sağlık Bakanlığı olarak bunun önüne geçmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

Bu doğrultuda çağın koşullarına uygun modern ve etkili çalışmalar yaptıklarını anımsatan Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“Sağlıklı bir yaşamın hareketten, fiziksel aktiviteden geçtiğini her seferinde vurguluyoruz. Özellikle vatandaşlarımızı hareketli yaşama teşvik etmek amacıyla önümüzdeki yılı ‘2014 Sağlıklı Yaşam İçinHareket Yılı’ ilan edeceğiz. Bu kapsamdaki çalışmaların ilkini 29 Aralık’ta Türkiye genelinde düzenleyeceğimiz ‘Sevdiklerimizle Sağlıklı Yaşama Yürüyoruz’ etkinliğiyle başlatacağız. Bütün vatandaşlarımızı, eşleri, çocukları, torunları ve sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir yaşama davet ediyorum.”

Yürüyüş yapmanın sağlık için ne kadar önemli olduğunu zaten biliyorduk. Bu yılın Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı ilan edilmesi güzel bir düşünce. Bakanlığı tebrik ediyor, herkesi düzenli yürüyüş yapmaya davet ediyoruz.

Sağlıklı günler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir