Rastalı Saç Hakkında

Son 20 yılın belki de en popüler saçlarından biri rastadır. Rastalı saç Bob Marley ile birlikte anılmaktadır. Görüntüsü bazıları için çok özendirici olsa da sonuçları o kadar iç açıcı değil. Rasta yaptırmaya karar vermeden önce çok uzun düşünmek gerekir.

Rastalı saçın bakımı zordur. Ayda bir kere bakımının yapılması gerekir. Seanslar halinde rastayı nerede yaptırdıysanız orada bakıma gitmeniz gerekir. İlk yapımından sonra rastayı yapan kişi 2 hafta yıkanmaması gerektiğini söyler. Rastanın yapımı da uzun sürmektedir. Saçın uzunluğuna göre neredeyse bir gün boyunca sabahtan akşama kadar yapımı sürmektedir. Kuaförler genelde rasta yapmaz. Bu işin ayrı uzmanları vardır. Doğal yapılan rasta balmumu ile yapılır, saçlar birbirine geçirilerek görünüm elde edilir. Saçlar tiftik haline getirildikten sonra tığ ile işlenerek rasta bukleleri elde edilir. Rastalı saç kremsiz şampuan ile yıkanmak zorundadır. Tahmin edilenlerin aksine saçın yıkanması çok kolaydır. Bakıldığında pis gibi görünse de sürekli yıkanıyorsa aslında temizdir.

Rastalı saçı yaptırmaya karar verdiyseniz uzun süre bu saç modeliyle yaşamanız gerektiğini unutmayın. Bu saçtan kurtulmak istediğinizde saçınızın çözülemeyeceğini ve saçlarınızın kazınması gerektiğini biliyor muydunuz? Saçlarınızın eski doğal haline geri geleceğini düşünmeyin. Rastalı saç yaptırmanın fiyatı 400 TL’den başlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir