Nasıl Bir Elektrik Süpürgesi Almalıyım?

Elektrik süpürgesi ev içinde en çok gerekli ve temizlik için vazgeçilmez bir ev aletidir. Elektrikli süpürge eğer ki kullanırken çok gürültü yapıyorsa, bu gürültüye karşın çekmiyorsa büyük sıkıntıdır. Tabi ki temizlik yaparken makineden toz çıkmasıyla evi temizleyecek iken pisletmemek gerekiyor. Sizlere elektrikli süpürge tavsiyeleri ve püf noktalarını ileteceğiz.

Elektrikli süpürgeler eski tip torbalılar, toz hazneliler ve su filtreli süpürgeler olarak 3’e ayrılıyor. Torbalı süpürgeler de artık geride kaldı. Fakat bazı kadınlar alışkanlıklarından dolayıdır ki halen almaya ve kullanmaya devam etmektedir. Torba almak, takmak, boşaltmak zor bir iştir. Toz hazneli süpürgeler ise bir süresidir revaçtadır. Toz hazneli süpürgelerde torba derdi olmadığı gibi emiş gücü toz torbası doldukça azalmayacaktır.  Torbasız ve hepa filtreli bir süpürge olduğu takdirde havaya toz da vermeyecektir. Emiş gücü yüksek olursa, temizlik yapmak zor gelmeyecek ve temizlik yaparken zevk alacaksınız. Su Filtreli süpürgelerde de toz torbası derdi yok. Kullanımı pratik. Fakat içerisindeki suyu her zaman dökmemiz ve kovayı iyice temizlememiz gerekiyor. Su filtreli süpürgelerde de toz torbası olmadığı için emiş gücü azalmıyor.

Sonuç olarak en pratik, kullanışlı ve iyi çeken süpürge türü toz hazneli süpürgelerdir. Sessiz, emiş gücü yüksek olan hazneli bir süpürge almanızı tavsiye ediyoruz. Motor gücüne değil emiş gücüne bakınız. Örneği motor gücü 2200 Watt olan bir süpürgenin emiş gücü 370 Watt olabilmektedir. Motor gücü bir kandırmadır ve bunun yüksekliği iyi çektiği anlamına gelmemektedir.

Bize süpürgeler hakkında düşüncelerinizi yazabilirsiniz. Herhangi bir modeli yorum yazarak sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir