Manyetik Fırtına Geliyor

Güneşte zaman zaman hareketler meydana geliyor. Bu yılın en şiddetli fırtınalarından biri bugün başladı. Güneşteki bu hareketler şüphesiz insanları derinden etkiliyor.

Özellikle kronik kalp ve damar hastalıkları olanlar bugünlerde çok dikkatli olmalı. Sinirsel hastalıkları olanlar da gerekli tedbirleri almalı, ilaçlarını kesinlikle ihmal etmemeli.

Uzmanların açıkladığı raporda şu cümleler yer alıyor:

Manyetik fırtınalar sırasında insanlardaki rahatsızlıklar daha belirgin hal alır. Risk gurubuna ilk başta kalp ve damar rahatsızlıkları bulunan kişiler girer. Çoğu zaman hipertansiyon gözlenir. Manyetik fırtına insanın sinir sistemine de etki eder. Sadece ruhsal bozuklukları olan kişiler değil, sağlıklı insanda da stres ve bunalım belirtisi gibi durumlarla karşılaşabilir. Sebepsiz gibi görünen baş ağrısı gözlenebilir. Bu nedenle önümüzdeki üç gün risk gurubuna girenler, özellikle kalp hastası kişilerin yanlarında devamlı kullandıkları ilaçları bulundurmasında büyük yarar var. Aşırı fiziki yorgunluğa yol açacak hareketlerden kaçınmak gerek. Stresli olacağı önceden bilinen işlere birkaç gün ara verilmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir