Kışın Gezilecek Yerler

Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ve “Kış geldiğinde nereleri gezebilirim?” diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Kışın İstanbul’un havasına güven olmuyor. Bir gün hava buz gibiyken diğer gün ılık olabiliyor. Bu nedenle planlarınızı çok önceden yapmak size pek bir fayda sağlamaz. Mutlaka bir B planınız olsun.
Bu şehirde pekçok Alışveriş Merkezi var. Bazıları çok basık ve bunaltıcı mekanlarken bazıları gayet ferah. Ferah olanlardan ve içinde çok fazla alternatif olanlardan bazıları şunlar: Zeytinburnu Marmara Forum, Levent Özdilekpark ve Kanyon AVM. Çocuklarınızla birlikte Zorlu veya İstinyepark’ı da tercih edebilirsiniz.
Tabii ki soğuk havalarda sinema sezonunun açılmasıyla en çok sinemaya gitmeyi tercih ediyoruz. Bize gelen sorulardan biri ise “Sevgilimle nereye gidebilirim?”  Bu sorunun cevabı da kişiden kişiye değişir. Neler yapmaktan hoşlandığınıza bağlı. Tiyatroya gitmek haftasonu için harika bir fikir olabilir. Devlet tiyatrolarına öncelik vermenizi tavsiye ederiz. Üstelik bilet fiyatları da çok uygun. Sultanahmet’te bulunan Yerebatan Sarnıcı’na hala gitmediyseniz sevgili ile birlikte gidilebilecek muhteşem ambianslardan biri olduğunu hatırlatmak isteriz. Günün her saatinde loş bir ortamı vardır. Ayrıca Beyazıt bölgesinde birbirinden güzel otantik kafeler de bulunuyor. Çemberlitaş’taki Türk Ocağı’na uğramanızı tavsiye ederiz. Burada hem kitap okuyabilir hem de çayınızı yudumlayabilirsiniz.
Sarıyer’de deniz kenarındaki hoş kafelerden birine de gidebilirsiniz. Yazın açık olan ferah mekanlar kışın üzerileri örtülüp hizmete devam ediyor. Eğer nargileden hoşlanıyorsanız Tophane’ye de gidebilirsiniz. Kalabalık arkadaş ortamlarının vazgeçilmez toplanma yerlerinden biridir. Yan yana bulunan kafelerden hangisini seçeceğinize siz karar verin.
Keyifli günler =)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir