Kırmızı Oda’nın Etkileri

Yoğun ilgi gösterilen bir dizi olan Kırmızı Oda, TV8 ekranlarındaki yayınına devam ediyor. YouTube üzerinden de eski bölümlerinin izlenebildiği dizi, izlenme rekorları kırarak Trend listelerine giriyor. Dizinin her anında bir psikoljik sorun, bir başka sıkıntılı yaşam hikayesi gözler önüne geliyor. Zengin, fakir fark etmeden, her kesimden insanın psikolojik sorunlar yaşayabildiği, izleyiciye yansıtılıyor. Terapi yapan doktorların bile aile içi sorunlar yaşadıkları ve sorunları ile nasıl mücadele ettikleri işleniyor.

kirmizioda

Kırmızı Oda Dizisindeki Sorunlar
Bazı insanlar, dizideki sıkıntılı yaşamları fazla depresif buldukları için izlemekten kaçınıyor. Diğer insanlar ise o sıkıntılı yaşamların kendi sıkıntılarını unutturduğunu ifade ediyor. Yaşadığımız dönemde, felaket üstüne felaket yaşarken, bu dizinin psikolojiyi daha çok bozduğunu söyleyenler de bulunuyor.

Psikoloji alanına ilgi duyanlar ve psikoloji öğrencileri için ise, konuların işlenişi örnek teşkil ediyor. İnsanların sorunların çözümünde, kendi kendisinin terapisti olabilmesinin önü açılıyor.

Kırmızı Oda 10. bölümde, Meliha’nın yaşam hikayesi sona erdi. Kızı Melek ortaya çıktı. Kötü yola düşen Melek, sonraki bölümde başına gelenleri anlatacak. Ancak Meliha, beyin kanaması sonucunda hayata gözlerini yumuyor.
Evden çıkamayan annenin terapisi ise Doktor Hanım tarafından online olarak yapılacak..
Bakalım sonraki bölümde izleyicileri neler bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir