Kilo Aldırmayan Atıştırmalıklar

Çoğumuz gün içinde bir şeyler atıştırmadan duramıyoruz. Fakat pasta, börek veya tatlı gibi atıştırmalıkların kilo aldırdığını da biliyoruz. Canınız atıştırmalık bir şeyler istediği zaman kilo aldırmayan doğal şeyler tüketmeye ne dersiniz?

Ceviz, fıstık, kuru üzüm gibi doğal ürünleri gün içinde sıklıkla yiyerek kilonuzu da kontrol edebilirsiniz. Tavsiye edilen doğal ürünleri doya doya ve kilo almadan yemek mümkün. Tabii ki uzmanlar kilo almadan rahatça tüketim yapabilmek için sabah-öğlen-akşam ana öğünlerin sağlam tüketilmesini tavsiye etmekte. Öğünler; karbonhidrat, protein, yağ açısından dengeli, vitamin ve mineraller yönünden yeterli düzeyde olmalıdır.

Uzmanlar tarafından tüketilmesi tavsiye edilen kilo aldırmayan atıştırmalıklar:

Ceviz: Omega-3 açısından zengindir. Tok tutar ve metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakmayı kolaylaştırır. Zindelik ve enerji verir aynı zamanda algı düzeyini artırır.
Kuru üzüm + leblebi karışımı: Besleyici özelliği vardır ve besin değeri yüksektir.
Fıstık + fındık + kuru üzüm karışımı: Kilo verdirir. Demir ve diğer vitaminler bakımından zengindir. Metabolizmayı hızlandırmaktadır.
Peynir + ekmek + maydanoz ile sandviç: Metabolizmayı hızlandırır. Kilo vermeyi kolaylaştırır.
Yoğurt + maydanoz karışımı: Yağ yakmaya yardımcı olur. Ödemi azaltıp dolaşımımızı açarak kilo vermeyi kolaylaştırır.
Yoğurt + yulaf ezmesi + ceviz: Sindirim sistemini düzenler. Böylece sindirim sistemindeki problemleri aşmayı kolaylaştırır. Metabolizma hızını maksimum düzeye ulaştırır.
Meyveli probiyotik yoğurt: Meyveli yoğurtların probiyotik lif içerenleri tercih edilmelidir. Böylece bağışıklık sistemi de güçlenmiş olacaktır.
Ayran: En sağlıklı içecek ayrandır. Yoğun terleme ile su kaybedilen dönemlerin tamamlayıcısıdır.
Süt: Tokluk sağlamaktadır. Metabolizmayı da hızlandırır.
Süt + bitter çikolata: Mutlu eden ve metabolizmayı hızlandıran keyifli bir atıştırmalıktır. Sütle birlikte ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilo verme hızını oldukça yükseltir. Çikolatanın az şeker içermesi ve bitter olması önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir