İç Çamaşırlarını Yıkamadan Giymeyin!

Tüm giyim ürünlerinin atölye veya fabrika ortamında üretildiği biliyorsunuz. Üretim aşamasında kimyasal kullanıldığı da bilinen bir durum. Ürütimde ve üretim sonrası satışta birçok kişinin elinin değdiği bir gerçek.

Özellikle ve özellikle iç çamaşırları direkt olarak vücuda temas ettiği için mutlaka yıkanıp giyilmelidir. Mağazalarda ve hatta pazarda satılan ürünlerin alınıp direkt olarak giyilmesi oldukça riskli bir durumdur. Üretim aşamasında Kimlerin eli değdiği ve hangi hastalıkları taşıdığı bilinmiyor tabi ki.

Çin’de bir kadın, pazardan aldığı ve yıkamadan giydiği sütyen yüzünden sıkıntı yaşamıştı. Bunun nedeninin pazarda birçok kişi tarafından dokunulması ve yıkanmadan defalarca giyilmesi olduğu biliniyor.

İç çamaşırı temizliği, kişisel sağlık açısından çok önemlidir. Bu kadar önemli olmasından dolayı da farklı yıkama uygulamaları kullanmanız gerekir. Sütyenler için yıkama topları kullanılmalı ve külot gibi tüm iç çamaşırları özellikle hijyen için beyaz olmalıdır. Elde yıkama uygun olacaktır ve 1 saat gibi bir süre suda bekletmek gerekebilecektir. Aşırı sıcak su çamaşırlara zarar verebilecektir. Beyaz çamaşırların 60 derecede yıkanması gerekirken renkliler ise 40 derecede yıkanabilir. Aksi bir uyarı etiketi ürün üzerinde yoksa tüm iç çamaşırları için aynı şekilde yıkama yapılabilir.

Özellikle çocukların iç çamaşırları için daha özenli yıkama olmalıdır. Aynı zamanda kendinizin ve çocuklarınızın sağlığı için iç çamaşırlarda yumuşatıcı kullanmayınız. Özellikle iç çamaşırlarınızda yumuşatıcı ürünü kullanmanızın alerjik hastalıklara neden olabileceğini unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir