Halk Ekmek’ten Bebek Bisküvisi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan İstanbul Halk Ekmek, Minnak adında katkısız bebek bisküvisi üretti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ailelerin gönül rahatlığıyla bebeklere yedirebileceğini söyledi. 6 aylıktan küçük bebeklere yedirilmesi tavsiye edilmiyor. Bu bisküvinin fiyatının 2 lira olacağı açıklanmıştır.

Bu bebe bisküvisinin katkısız olması en önemli özelliklerinden biridir. Tereyağlı bebek bisküvisi olarak da ilk olacağı açıklanmıştır. Trans yağ ve koruyucu madde içermediği gibi tereyağı ve süt içermektedir. IBB’de kaydı olan dar gelirlilerin 6 ile 24 aylık bebeklerine ücretsiz olarak verileceği açıklanmıştır.

İBB Başkanı Başkanı Mevlüt Uysal “Gerçekten doğru bir adım atılmış. Önceden belirlenen ismi kabul ediyoruz. Hayırlı olsun. ‘İçeriğiyle ilgili olarak da gerçekten şu anda uluslararası gıda uzmanları dediğimiz ve ülkemizin standartlarına göre yapılabilecek en iyisi yapılmalı. Halk emek olarak ölçümüz bu olmalı’ dedik. Gerçekten şu anda piyasadaki doğal ürünlerle tereyağlı bebe bisküvisi’ diye özetlenebilecek bir bebe ürününü piyasaya sürmüş olduk. Şu anda 2 bin 800 Halk Ekmek büfesinde satışa sunuldu.” şeklinde açıklama yapmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir