Gümüş Göğüs Ucu Kapakları İşe Yarıyor Mu?

Vücudun ilk kez karşılaştığı emzirme hadisesine ne tepki vereceği belli olmamaktadır. Emziren annelerin en büyük sorunu göğüs ucu yaralarıdır. Bebeğin sahip olduğu emzirme refleksi sonucu, birdenbirde şiddetli çekişe maruz kalan göğüs uçları yara olmakta, çatlamakta ve hatta kopabilmektedir. Kadınlar, anneliğinin ilk günlerinde bebekleriyle buluşmanın mutluluğunu tadamadan ağrılar çekmeye başlamaktadır.

Göğüs ucu yaralarına bitkisel çözümler olsa da yara olmadan korumaya çalışmak daha yerinde olacaktır. Ayva çekirdeklerini bir miktar suda bekletip oluşan kremsi maddeyi göğüslerine sürüp güzel sonuçlar aldıklarını söyleyenler vardır.
Henüz yaralar oluşmadan önce hatta hamileliğin son demlerinde gümüş göğüs ucu kapaklarını kullanmaya başlayabilirsiniz. 925 ayar gümüşten yapılmış göğüs ucu koruma kapaklarının faydasını görenler çoğunlukta.

Gümüş elementi eskiden beri yaraları, kesikleri, çatlakları, ağrıları ve enfeksiyonu iyileştirmede kullanılmıştır. Bunu keşfeden üreticiler gümüş göğüs ucu kapaklarını icat eder. İlk olarak İtalya’da ortaya çıkan ürün artık ülkemizde de mevcut.

Gümüş göğüs kapakları nasıl kullanılır?
Emzirme aralarında mümkün olduğunca göğüste kalmasında fayda olan kapaklar, emzirme sırasında çıkarılır ve sonra geri koyulur. Rahatlatıcı etkisi olan kapakların kullanımı sırasında başka bir krem kullanılmamalıdır. Oluşmuş olan yaraları da kısa sürede iyileştirdiği görülüyor.

GÖğüs ucu kapakları kullananların yorumları
“Eşimin göğüslerinin ucu parçalanıp kopmuştu fiyatının pahaliligindan dolayı almamam için her şeyi yaptı aldım. Denemediğimiz yöntem kalmamıştı. Şuan aglamadan kivranmadan emziriyor. 1 ay sürdü bizim iyileşmesi. Daha başlangıçta çatlak aşamasında olanlar hemen alsın parasına bakmasın. Alacağınız kremler aynı paraya gelir. Çekilen acı yanınıza kâr kalır. Kocalarda eşlerinin çektiği acıyı seyreder. Allah bin kere razı olsun bunu icat edenden.”

“Sayesinde en sevdiğim şey emzirmek oldu bu dönemde… Bir gün göğüs acısı nedir bilmedim, hakikaten mucizevi. Önceleri yorumlara bakıp bu kadar çok iyi yorum nasıl olur diye şaşırırdım, ama o kadar inanılmaz bir etkisi var ki kadınlar birbirine anlatmak için seferber oluyormuş şimdi anladım. 🙂 O yüzden ben de yazıyor ve rahatça tavsiye bir ediyorum.”

“Mrb öncelikle size çok teşekkür ediyorum çünkü doğumdan sonra inanılmaz göğüs yaraları ile uğraştım bebeğimi emzirmek istemiyordum göğüslerim o kadar kanıyordu ki anlatamam bir çok doktora gidip bir çok krem aldım kullandım ama hiç bir fayda görmedim daha sonra bu gümüş kapakları gördüm sonra fiyat konusunda kararsız kaldım hadi alıp fayda görmezsem bundan diye düşündüm ama şimdi iyiki almışım diyorum çünkü yaraları o kadar çabuk iyileştirdi ki 1 ay da yaralar tamamen kapandı tekrar teşekkürler🙏”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir