Granit Efektli Ne Demek?

Granit tavalar, tencereler son yılların en popüler mutfak gereçlerinden biri. Çelik tencereler, en güvenli olarak bilinse de pilavı, makarnayı pişirirken dibine tutma olasılığı yüksek oluyor. Tencereye yapıştırmayan teflon ürünlerin modası geçerken granit olanlar hala zirvede!

Granit efektli tencere ne demek?
İçinde pişirme yapılan, aile sağlığını etkileyecek olan tencerelerin hangi malzemeden yapıldığını bilmek herkesin hakkı.
Granitin rengi içindeki minerallere bağlı olarak beyaz, pembe ya da gri olabilir. Dolayısıyla granit tencereler rengini taşın doğal renginden almaktadır.
Teflon tencereler çizildikçe kanserojen bir hale dönüşürken, doğal malzemeden yapılmış olan ürünlerde böyle bir şey sözkonusu olmaz.

granit efektli tencere
gerçek granit tencere seti

Granit tencerelerin fiyatları biraz yüksek olduğundan dolayı, herkesin ulaşabilmesi mümkün olmamaktadır. Ucuzluk dükkanlarında veya A101 BİM gibi marketlerde sık sık satışa sunulan tava ve tencerelerin üzerinde granit efektli tencere ibaresine dikkat edin. Üretici firma “granit tencere” demiyor “granit efektli” diyor. Yani granit değil, granite benzer, onu andıran ürün anlamına gelmektedir. Bu ürünler uzun ömürlü değildir. Gerçek granit tencerelere göre daha hafiftir ve tabanları incedir. 1 adet ucuz ürün alıp kısa sürede çöpe atmak yerine, üzerine ekleme yaparak kalitelisini almayı tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir