Ferhat Göçer Doktorluğu Neden Bıraktı?

Ferhat Göçer’in doktor olduğunu hepiniz duymuş olabilirsiniz. Doktorluğa devam ettiği söyleniyor, doktorluğu bıraktığı söyleniyor. Şarkıcılık mesleğinde daha iyi para olduğu için şarkıcılık yaptığı da sıkça duyuluyor. Ferhat Göçer Tıp okuduktan sonra konservaturar okumuş. 1995 yılında konservatuar arkadaşlarıyla birlikte 8 kişilik amatör müzik ekibi kurdular. İşi yavaş yavaş ilerlettikten sonra müzik mesleği haline geldi.

Uzun bir süre iki mesleği bir arada sürdürdü. Fakat bu şekilde gitmeyeceği kararını aldı. Sahneye yeterince zaman ayıramıyordu. Doktorluk yaptığı için zaman bulamıyordu ve Turkuaz grubundan ayrıldı. Farklı bir grup kurdu. Çırağan Sarayı’ndaki Q Jazz Bar’da 4-5 yıl çalıştı. 2005 yılında profesyonel olarak müzik hayatına başladı. 2005’de ilk albümü olan ‘Dön Diyemedim’le girdiğim popüler müzik ile Haydarpaşa Numune Hastanesi’ndeki cerrahlık görevimi bir arada sürdürdü. Kısa süre önce de ücretsiz izne ayrıldı. Şuan için doktorluk yapmamaktadır. Yani uzun bir ara verdiğini kendisi söylemekte. Fakat doktorluk mesleği olduğu için kendisi ile gurur duyuyor. Herhangi bir sebeple müzikten vazgeçerse doktorluk altın bilezik olarak kendisinde kalacağını her fırsatta belirtiyor.

Müziğin doktorluktan daha çok kazandırdığı için değil, ikisini bir arada sürdüremeyeceği ve müziği de sevdiği için doktorluğu bıraktığını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir