Diş Macunu Seçimi

Diş fırçalamak, sağlıklı dişlere sahip olmak için çok önemli. Diş macunu seçerken de oldukça çeşit olduğu için ne yapacağımızı şaşırıyoruz. Her diş macununun üzerinde bir sürü etki olduğu yazılı ve gün geçtikçe faktör sayısının arttığını görüyoruz. Peki macun seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Diş macunlarının üzerinde yazanlara inanmamak da gerekiyor. Aynı marka bile bir önceki ürününü kötüler gibi yeni bir reklam çıkarabilmektedir. Anında beyazlık gibi taahhütte bulunan diş macunları geçici bir süre beyazlık sağlıyor ve diş minesine zarar veriyor. Yalnız diş macununda florid adlı zararları bulunan maddenin bulunmamasına dikkat edilmelidir.

Diş hekimlerine hangi diş macunu iyi şeklinde bir soru yönelttik ve inanır mısınız diş macununun hiçbir etkisi olmadığı ve sadece suyla bile fırçalama yapılabileceği cevabını aldık. Yani onlarca lira para verilip en iyi diş macunu dahi alınsa dişlerinize çok fazla yararı olmayacaktır. Asıl önemli olan bakterilerin dişlerden uzaklaştırılmasıdır. Bitkisel diş macununun da kullanılmasının yararlı olup olmayacağını sorduğumuzda bunun da çok fazla etkisi olmayacağını öğrendik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir