Diş Fırçası Değişimi Önemli

Toplumca dişlerimize yeterince önem vermiyoruz. Belirli aralıklarla hekime gitmek yerine bunu sürekli erteliyoruz ve dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşıyoruz.

Diş bakımının en önemli unsurlarından biri olan diş fırçalamanın düzenli olması çok önemli. Her kişi için herhangi bir diş sorunu olması durumunda farklı diş fırçalama yöntemi uygulanabilir. Yumuşak bir diş fırçası tercih edilmelidir. Çok sert olan diş fırçası diş etlerine de zarar verebilmektedir. Kullanılan diş fırçası aşındırıcı olmamalıdır.

Diş fırçası değişim süresi çok önemlidir. Diş fırçası kullanıma bağlı olarak kirli bir görünüme kavuştuğunda değiştirilmelidir. Bu süre standart olarak 6 ay olarak söylense de 3-4 ay gibi sürelerde de değiştirmek gerekebilmektedir. Bazen de diş fırçasını çok kısa sürede değiştirmeniz gerekebilmektedir. Örneğin gribe yakalandıktan sonra diş fırçanızı hemen değiştirmelisiniz.

Diş fırçalamak diş sağlığı için oldukça önemlidir. Dişlerimizi düzenli olarak fırçalamalıyız. Ayrıca çocuklarımızın diş fırçalama alışkanlığını kazanmaları için çaba sarf etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir