Deri Bileklik Örme

Bileklik örme çılgınlığımız devam ediyorr. Çünkü bu işi bir hobi haline getirdik. Örüyoruz ancak takmıyoruz =) Maksat stres atmak olsun. Tabii takıp takıştırmayı seven kadınlarımızın varlığı da bizi mutlu etmeye yetiyor.

Deri veya kalın kordon ipinden örülebilen bir modelin anlatımını yapacağız şimdi de. İnce bilekliklerde de bu tarzı deneyebilirsiniz ancak ipler kalın olursa daha güzel durur. Örgü kendini net olarak belli eder.

Aşağıdaki resimli aşamaları takip ederseniz ipler de geniş olduğundan rahatça anlayabilirsiniz. Öncelikle dört adet ip gerekli. İkisi aynı renk olmalı. İpleri bir yere tutturmanız gerekiyor. Aşağıdaki aparattan yoksa sağlam bir bantla da tutturabilirsiniz. Bir de bize “Bileklik ipleri nasıl olmalıdır?” diye çok soru geliyor. Kalın makrome ipleri bu iş için çok uygundur. Aşağıdaki modelden yapmak isterseniz de hazır satılan derileri kullanabilirsiniz. Kadife iplerden bulabilirseniz çok güzel olur. Pekii nerede bulabilirsiniz? Bijuteri dükkanlarında veya bazı tuhafiyelerde oluyor. İmkanınız yoksa internet üzerinden de satın alabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir