Çocuklarla Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Okulların da tatil edilmesiyle kreş yaşındaki çocuklardan başlayarak, daha büyük çocuklara kadar herkes evde kalmak zorunda. Sokağa çıkma yasağı olmasa da hastalıklara yakalanmamak için, bilinçli insanlar olarak evde kalmayı seçiyoruz.

Tüm gün evde duran çocukların bilgisayar ve televizyona bağlı kalmasını istemiyorsanız, onlara çeşitli etkinlikleri sunmak zorundasınız. Küçük oyunlar üreterek onları mutlu ederken, aile içi ilişkilerinizi de güçlendirebilirsiniz. Okumayı bilen çocuklar için kitaplar en iyi seçenekler olsa da minikler için oyun en güzelidir.

cocuklarla atkivite yapimi
patlamış mısırdan süslemeler yapabilirsiniz

Çocuklarla Evde Neler Yapılabilir?
Çocuklarla Evde Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir?

*Evde boyama etkinlikleri yapmak, ilk akla gelenlerdendir. Sulu boyalar, kuru boyalar, pastel boyalar.. İstediğinizle boyama kitaplarını boyayabilir, resimler yapabilirsiniz.

* Patates baskı boya ve istediğiniz şekilde keserek motif oluşturabileceğiniz patatesler ile evde yapılabilecek eğlenceli bir aktivitedir. Patatesi kes, boya ve kağıda bastır.

*Oyun hamurlarının her zaman kurtarıcı olduğunu unutmayın. Çocukların hayallerini şekillendirmesine izin verin.

*Çocuklar yemek yapmayı severler. Onlarla birlikte leziz kurabiyeler, kekler, poğaçalar yapabilirsiniz. İştahsız çocuklar bile severek yiyeceklerdir.

*Çocuklar suyla oynamayı çok severler. Bu nedenle suda yüzdürebilecekleri gemiler yapabilirsiniz.

* Evde renkli toplar varsa işiniz çok kolay.  Bir kartona topların girebileceği delikler açın ve topların renklerine göre deliklerin çevresini kalem ile boyayın. Hatta rengin adını da yazabilirsiniz. Çocuğunuz ile birlikte renklerine göre topları ilgili delikten atın.  Sonra topları toplayarak baştan başlayabilirsiniz. Her doğru renk eşleşmesinde birbirinizi tebrik etmeyi unutmayın.

* Patlamış mısırlar ile oynak ve resim yapmak eğlenceli olabilir. Patlamış mısırları resmini çizdiğiniz çiçek ağaç dalları üzerine yapıştırabilir hatta onları da renkli renkli boyayabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir