Cem Garipoğlu Ölmedi Mi?

10 Ekim’de Cem Garipoğlu’nun kendini astı şeklinde haberleri geldi. Bu haberin sonrasında da Cem’in intihar etmediğini söyleyenler türedi ve birçok teori oluşturuldu. Cem Garipoğlu’nun intihar etmediği ve intihar süsü verilerek yurtdışına kaçırıldığı söylenir oldu. Koğuş arkadaşları bile şaşkındı ve intihar edecek bir psikolojisi olmadığını düşündüklerini iletti. Her gün çince öğrenen Garipoğlu’nun intihar şüphesi söylentisi ne kadar resmi açıklama yapılsa da bazı kesimler intihar ettiğine hala inanmıyor. Cem Garipoğlu kaçırıldı diyenlerin sayısı da bir hayli fazla.

Avukatı Aytekin Kaya ise ruh sağlığının bozuk olduğunu söylüyor. Aile ise cenazede hiç üzgün görünmemekteydi. Sosyal medya sitesi Twitter’da ise Polonya’ya kaçtığı ve şuan hangi otele giriş yaptığı bile uydurulmaya başladı.

Durum üzerine Karabulut ailesinin avukatı olan Rezan Epözdemir, olay yeri incelemesinin 6 saat sürdüğünü ifade ederek, “Tırnaklar ve DNA incelemesine kadar hepsi savcılık makamı tarafından yapılıyor ve tamamı görüntü ve kayıt altına alınmış. O kayıt ve görüntülerde hükümlü Cem Garipoğlu’nun intihar ettiği çok net. Tartışmaya mahal vermeyecek kadar açık” dedi. Adli tıp albümünde de otopsi fotoğrafları yayınlanmış fakat henüz bu görüntüler de kamuoyu ile paylaşılmadı. Savcının vereceği karar sonrasında otopsi görüntüleri kamuoyu ile paylaşılabilir.

Son olarak bugün (15 Ekim) Garipoğlu’nun anne ve babası, Adli Tıp Kurumu’na çağırıldı ve DNA analizi için kan ve tükürük örneği alındı. Tartışmalar bununla birlikte son bulacak gibi görülüyor. Karabulut ailesinin acısı bu ölüm üzerine yine de azalmayacak. Cem Garipoğlu kaçırıldı mı sorusuna biz böyle bir şeyin mümkün olmadığı cevabını veriyoruz.

intihar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir