Çaya Şeker Yerine Tereyağı

Sağlık için ilginç öneriler sunan ve bazı kesimler tarafından da sevilmeyen ünlü Diyetisyen Prof. Dr. Canan Karatay, ilginç bir öneriyle tekrar karşımızda.

Küçükçekmece Belediyesi’nin bir etkinliğinde konuşma yapan Karatay, çaya şeker yerine tereyağı katılabileceğini söyleyerek tekrar gündeme gelen ünlü diyetisyen eskiden de çaya şeker yerine tereyağ katıldığını söyledi ve tereyağının hiçbir zararı olmadığını ekledi. Çaya tereyağ atmanın nasıl bir lezzet vereceğini bilemiyoruz ancak denemek oldukça zor ve cesaret istiyor gibi görünüyor.

Prof. Dr. Karatay, “Doğal tereyağı, köy tereyağı tüketebilirler. Ben bir kardiyolog olarak kitabımda tereyağı nasıl yapılacak onu anlatıyorum. Çünkü, tereyağı kalbimizin iyi çalışması için önemlidir ve vücudumuzun iyi en önemli besinlerinden biridir. Damarlarımızın tıkanmaması içinde tereyağı önemlidir. Tereyağını köy yumurtasına kırıp yiyebilirsiniz, yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Hatta Orta Asya’da yaşayan kişiler çaylarına tereyağı koyarlar. Bizde de şeker üretilmeden önce çaylar tereyağı ile içilirdi. Tereyağının hiçbir zararı yoktur” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir