Cam Tencere Nasıl Kullanılır?

Dayanıksız bir malzeme gibi görünen camdan yapılmış olan tencereler merak uyandırıyor. Şeffaf yapısı ile pişmekte olan yemeğin her halini izleyebileceğiniz tencerelerde mısır patlatmanın keyfi ise bir başka..

Borasilikat cam tencereler direkt olarak ateşe koyulabilir. Kadınların genel olarak ateşin camı çatlatacağına dair bir endişesi bulunsa da borasilikat özellikte olduğu söylenen tencerelerin yüksek ısıya dayanma özelliği bulunuyor.

Cam tencereler, gazlı, elektrikli ocakta direk ateş üzerinde kullanıma uygundur. Simax markasına ait cam tencereler kapaklı olarak, 1 litre, 1,5 litre ve 2 litre kapasitededir.

camtencere

Borosilikat Cam’ın Özelliği Nedir?

Bilindiği gibi cam, aşırı soğutulmuş alkali ve toprak alkali metaloksitleriyle,diğer bazlı oksitlerin çözülmesinden oluşan bir sıvı olup, ana maddesi (SiO2) silisyumdur ve cam akışkan bir maddedir.
Üretim sırasında hızlı soğuma nedeniyle kristal yapı yerine amorf yapı oluşur.Bu cama saydamlık-sağlamlık özelliği kazandırır.

Ana bileşenleri Boron Oksit ve Silisyumdan ötürü ısıya dayanıklı SİMAX BOROSİLİKAT CAM: diğer cam ürünleriyle karşılaştırıldığında yumuşama noktası çok yüksektir.Genleşme katsayısı yüksek olup, ışıl şoklara karşı dayanıklılığı yüksektir.

Borosilikat camlar,kimyasal etkilere (su-asit vs) karşı dayanıklılık,yüksek elektrik yalıtkanlığı gibi üstünlükleri vardır.
Bu özelliklere bağlı olarak ısıya dayanıklı mutfak eşyası,labaratuar teknik camları yapımlarında yaygın olarak kullanılır.
Microdalga fırınlarda, kullanıma uygundur.
Gazlı/elektrikli ocak üstünde kullanıma uygundur.
Bulaşık makinası ve derin dondurucuda kullanılabilir.
Ağır metaller -kurşun-kadmıum içermez.
Termal şoklara dayanıklıdır.
%100 Doğal ve geri dönüşümlü, ekolojik kabul edilen malzemedir.

Cam tencere fiyatları

Simax cam tencere modellerine en uygun fiyatlarla, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Buradan satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir