Biber Gazı Nereden Alınır?

Kadın olsun erkek olsun, herkes kendi güvenlik önlemlerini almak zorundadır. Hırsızlık veya taciz gibi olaylara maruz kalmamak için, gerektiğinde nefs-i müdafaa edebilmek adına biber gazı edinilebilir. Biber gazı taşımanın suç olup olmadığı merak ediliyor. Biber gazı taşımak kanunen bir suç değildir. Tamamen kişisel bir güvenlik aracı olarak düşünülebilir. Bu yüzden her vatandaşın, çantasında veya cebinde biber gazı taşıması normaldir. Biber gazı nereden alınır ?

Yaşanabilecek sıkıntılı bir durumda, yakın mesafeden sıkılan biber gazı spreyi kendinizi kurtarmaya olanak verir. Bu arbede durumunda, kaçmanız ve kurtulmanız mümkündür. Çok etkili bir sprey olması nedeniyle, kullanırken etkilenmemek için kendinizi korumalısınız.

Biber gazı kalıcı hasar verir mi? Bu da en çok merak edilenlerden biridir. Biber gazı spreyi kesinlikle kalıcı bir hasar vermez. Birkaç dakika içinde kişi normale döner. Ancak gözlerde kısa süreli kızarıklık ve yanma hissi devam edebilir. Körlüğe neden olmaz. Boğazı yakabilir, tenefüsünden kaçınmak gerekir.

Özellikle büyük şehirlerde, kadınlara karşı tacizler çok yaşandığı için dikkatli olmak gerekir. Çantaya veya cebe sığabilecek boyutta olan biber gazı spreyini, kolayca çıkarabileceğiniz bir yere koymalısınız. Tehlike anında, elinizin altında olmalıdır. Aynı zamanda iş yerlerinde de kullanılabilir.

Küçük boyuttaki biber gazını temin etmek isterseniz, satın almak için en uygun fiyatla aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Biber gazı fiyatları ise oldukça uygun.

https://www.netavantaj.com/jenix-biber-gazi-goz-yasartici-sprey-yerli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir