Barbie’nin Makyajsız Hali

Mükemmel görüntüleriyle çocukları kendilerine hayran bırakan Barbie bebeklerin aşırı makyajları olduğunu bilirsiniz. Vücut ölçüleri de yine normalde olmayacak kadar mükemmeldir. Meksikalı grafik sanatçısı Eddi Aguirre Barbie’nin makyajsız halini merak edip canlandırma yapmış.

barbieninmakyajsizhali

Pekii Barbie’nin hikayesini biliyor musunuz?
Barbie bebek aslında Barbara Handler adında gerçek bir kadın. 1950’lerin başında Barbara’nın annesi Ruth, kızının ve arkadaşlarının yetişkin kadın bebekleri ile oynamayı, normal bebeklerden daha fazla sevdiklerini fark etmiş. O zamana kadar yetişkin bebekler sadece kartondan yapılıyormuş. Ruth Handler, gerçeğe çok yakın üç boyutlu bir bebek yapmaya karar vermiş. Konuyu oyuncak şirketi Mattel’e iletmiş, ancak tümü erkeklerden oluşan yönetici kurul teklifi ciddiye almamış.

Bunun üzerine Ruth, Almanya’ya gitmiş ve orada satılan “Lilli” adlı bebeklerden almış. Ona benzeyen bir bebek yapmış, hatta giysilerini tasarlaması için profesyonel bir terzi bile tutulmuş. Bebeği ellerinde gören Mattel yöneticileri daha fazla direnememişler ve Ruth’un kızından ismini alan ilk Barbie bebekleri 1959’da piyasaya çıkartmışlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir