Avize Temizliği Nasıl Yapılır?

Avizler ev dekorasyonunda önemli objelerden biridir. Avizelerin taşlı olması gösterişli olacaktır fakat temizlik açısından zorluk yaşatacaktır. Avizelerin temizlenmesi her zaman sıkıntılı olmuştur.

Eğer ki avizenizin cam kısımları varsa ve ortasındaki plastik vidalı halka çıkıyorsa bunu çevirerek çıkarınız. Avizenizin camı yıkanınca bozulmayacak gibi görünüyorsa, desen veya boya yoksa yıkayınız. Kromaj kaplama, çelik kısmını ise ıslak olmayan çok hafif nemli bezle siliniz. Islak bir bez bu kaplamaya zarar verecek ve paslanmayı hızlandıracaktır. Bu krom kaplama demirlerin herhangi bir sıvıyla silinmesi deformasyona sebep olacaktır. Piyasada avize temizleyiciler satılıyor olabilir. Fakat bunları kullanmak da avizeye zarar verebilecektir.

Avize alırken çok fazla dikkat edilmez fakat temizlenmesi kolay bir model almak çok daha iyi olacaktır. Gösterişe dikkat edildiği kadar temizlenme durumuna da dikkat edilmeli ve alınan yere danışılmalıdır.

Avizelerin sökülen camları olabilir. Bu camların üzerinde eğer bozulmaz tabakalar varsa bulaşık makinesine de koyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir