36 Yaşında 38 Çocuk Doğurdu

 

“Bir kadın hayatı boyunca en fazla ne kadar çocuk dünyaya getirebilir?” diye düşündünüz mü? Guinness Rekorlar kitabına göre çocuk doğurma sayısı en yüksek olan kadın Rusya’da yaşamış. Kadın ı 16 ikiz, 7 üçüz ve 4 dördüz olmak üzere 69 çocuk dünyaya getirmiş. Bir benzeri ise Türkiye’den..

Adana’da yaşayan 42 yaşındaki Serap Çelikünal, 14 yaşındayken taksicilik yapan Nihat Çelikünal (43) ile evlenir. İlk bebeğini 15 yaşındayken dünyaya getirdiğini söyleyen Çelikünal, çoğu kadın çocuk sahibi olamazken kendisinin ikizler, üçüzler ve dördüzler dünyaya getirdiğini söylüyor.

14 yaşından 36 yaşına kadar 38 çocuk dünyaya getirir, 5 kez de beşiz hamile kalır ancak sağlığını tehlikeye soktuğu için gebelikler sonlandırılır.

Serap Hanım:

“36 yaşıma kadar 22 yılda 5 kez tek, 5 kez ikiz, 1 kez üçüz, 5 kez ise dördüz bebek dünyaya getirdim. Özellikle üçüz ve dördüz bebeklerim yaşamadı. Dördüz dünyaya getirdiğim bebeklerden sadece 2 tanesi yaşıyor. 22 yılda dünyaya getirdiğim 38 bebekten 10’u yaşıyor, 28’i hayatta yok”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir