Ünlü Anneler Formlarını Nasıl Koruyor?

Bu sıralar ünlü kadın oyuncular, mankenler arasında anne olmak çok yaygın. Eskiden ünlü sanatçılar evlenmiyor ve çoğu da hayatlarını çocuksuz geçiriyordu. Şimdi ünlü anneler hamilelik geçiriyor, ardından doğum yapıyor ve çok geçmeden bikinilerle ortaya çıkıyorlar. Biz normal hayat yaşayan hanımlar ise bir doğum yaptık mı kendimizi salıveriyoruz. Doğum yapan annelerde genelde göbek ve bacak çatlakları hatıra kalıyor. Üzerine bir de sarkmış göbekler ekleniyor. Peki ama neden böyle oluyor?

Yakın zamanda doğum yapan üstelik ikiz çocuk annesi olan Tuba Büyüküstün’u oynadığı”20 dakika” dizisinin finalinde bikinili olarak gördük. İkiz çocuk annelerinin hamilelik sırasında ne kadar büyük bir göbeğe sahip olduklarını herkes bilir. İyice gerilen göbek doğumdan sonra epeyce iz bırakır. Ancak Tuba’da doğuma dair bir eser yok. Mankenlere taş çıkaran bir fiziğe sahip.

Son günlerde “Doktorlar” dizisiyle tanıdığımız Yasemin Ergene de dikkatimizi çekiyor. Ünlü anne üst üste iki çocuk doğurdu. Tatilde magazinciler tarafından görüntülenen Ergene’nin fiziği herkesi kıskandıracak türden. İncecik fiziğe sahip ve selülitten eser yok. Kim der ki iki çocuk doğurduğunu. Gerçekten kıskanılmayacak gibi değil.

Fizik koruma maratonu daha hamileliğin ilk aylarında başlıyor. Kremler, koruyucular kullanılıyor. Bizler gibi hamile kalınca kendilerini eve kapatmıyorlar. Sürekli sporlar, platesler yapıyorlar. Bu plates hamilelere özel ve tamamen yararlı. Hamilelikte yüzmek de çok önemli. Hem doğumu kolaylaştırıyor hem de sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Siz de hamileliğinizde mümkün olduğunca yürüyüş yapın ve sporu ihmal etmeyin. Mutlu günler.

Bir önceki yazımız olan Dil Eğitiminde Ailenin Önemi başlıklı makalemizde çocuklarda dil eğitiminin önemi ve yurt dışında yaşayan türklerin dili hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın