Pembe Top Sahada!

Anadolu Efes Kulübü ve Anadolu Sağlık Merkezi iş birliğiyle meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline gelen pembe top, bu yıl 6.kez havalandı. Projenin bu yılki gönüllü destekçisi, oyuncu Bensu Soral oldu. Önceki yıllarda da Beren Saat, Bergüzar Korel, Sinem Kobal, Özge Özpirinççi ve Elçin Sangu desteklemişti.

özge özpiriççi

Pembe Top Sahada Projesi 6 Yaşında!

Bensu Soral, “En yaygın kadın kanseri olan meme kanserinde erken tanı hayat kurtarıyor ve bunu sağlayabilmek için yılda bir kez doktor kontrolüne gitmek yeterli oluyor. Bazen hayatımız ve sağlığımız için çok basit ama hayati olan adımları atlıyoruz. Kadınların sağlıkları için adım atmalarına destek olmak ve bu farkındalık mücadelesinde yer almak benim için çok değerli” dedi. Soral, “Umarım Türkiye’deki tüm kadınlar çağrımızı duyar ve bu andan itibaren yılda bir kez doktor kontrolü yaptırmayı bir sağlık rutini haline getirirler” dedi.

Bir önceki yazımız olan Ispanağa Zehirli Ot Karıştı başlıklı makalemizde güzel avrat otu nedir, güzel avrat otu zehirlimi ve ıspanaktan çıkan ot güzel avrat otu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın