Alyansınızla Fark Yaratın

Evlilik yolunda ilk adım alyansların alınmasıyla atılır. Alyans seçimi genelde kadınların tercihine göre yapılır. Kadın genelde taşlı olan modelleri seçerken erkek için aynı modelin taşsız olanı alınır. Ancak iki alyansın da aynı olması istenirse ikisi de taşsız modellerden seçilir. Süslü bir yüzük ya da sade bir yüzüğe sahip olmak sizin elinizde.

Alyansların artık o kadar çeşitleri var ki rengarenk. Yeşil alyans, sarı alyans, beyaz alyans hatta yeşil alyans bile var. En çok tercih edilen model ise şüphesiz sarı olanlar. Evlilik denince sarı renkten başkası düşünülemiyor. Tercihiniz taşlı modellerden yana ise taşların çok sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde taşlar düşer ve yerinin doldurmak da zor olur. Yeni çıkan sepet örgülü alyanslar çok şık duruyor. Tarihli alyanslar özellikle gençler arasında evlilik öncesinde tercih ediliyor. Üzerinde evlilik yemini yazan alyanslar da yeni çıktı. İstediğiniz sözler de yüzük üzerine yazılabiliyor.

Ayrıca çok süslü, detaylı, oymalı modeller alyans sürekli elde olacağından temizlemesi zor olacaktır. Oymalı kısımlarda tozlar, kirler birikecektir. Tabi ki temizliğini kendiniz de yapabilirsiniz. Kuyumcular da yüzük temizliği yapıyorlar.

Evlilik yüzüğü bir kez alınır. Bu yüzden iyi düşünün ki sonrasında pişman olmayın. Çok kalın yüzükler elde rahatsızlık yaratacağından kullanımı daha rahat olan yüzükleri tercih etmekte yarar var.

Seçimlerinizde yardımcı olmak için galerimize göz atmalısınız.

Bir önceki yazımız olan 2013 Model Gelinlikler başlıklı makalemizde boncuklu gelinlikler, güpürlü gelinlik modelleri ve önü işlemeli gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın