Zincir Marketler Sürekli Zam Yapıyor

A101 ve BİM gibi zincir marketler, piyasaya girerken daima ucuz olanı satacaklarına dair söz vermişlerdi. Marketler ilk defa ucuz olmaları ile tanındı ve sevildi. Birçok insan, evinin tüm ihtiyacını bu marketlerden karşılamaya başladı. Lakin son zamanlarda, bir ürünü aynı fiyattan tekrar satın alabilmek çok zor hale geldi. Müşterilerin fark etmesinin kolay olmayacağı şekilde, azar azar yapılan zamlar, temel gıda maddelerinde bir uçuruma yol açtı.

Aklı selim kişilerin temel gıda maddeleri üzerinde oynanan oyunları fark ederek, sosyal medya hesapları üzerinden duyurması üzerine, bu zincir marketler, sosyal medya hesaplarını yorumlara kapalı hale getirdi. İlk ortaya çıktıkları dönemde ucuz satış yapan marketlerin, diğer marketlerden hiçbir farkı kalmadı. Üstelik kendi ürünleri olarak satışa dunulan ürünleri bile büyük markalarla yarışacak seviyede..

Bir önceki yazımız olan Sırma Su Kimin? başlıklı makalemizde sırma su fransız mı, sırma su kime ait ve sırma su kime satıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

escort izmir