Yeşil Erik Yemek İçin Sebepler

Tam da mevsimiyken yeşil erik yemeye ne dersiniz? Zaten çıtır çıtır erikleri görüp de yemeden durmak zorken bir de faydalarını duyunca daha çok yeme isteği duyabilirsiniz.
Diyet yapıyor veya kilo vermek istiyorsanız yemyeşil eriklerden istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Yeşil erik ve salatalık kalorisi olmayan yiyeceklerdendir. Bol bol tüketebilirsiniz.
Ramazan ayı da yaklaşıyorken masanızın üzerinde bir yeşil erik tabağı bulundurmayı unutmayın. Sahura kadar atıştırabilirsiniz.
Yüksek miktarda antioksidan içerir. Yani, vücudunuzda faydalı bakteriler daha kolay üreyebilecek ve dışarıdan aldığınız zararlı maddeler kolaylıkla atılabilir.
Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.
Susuzluğu giderir.
Strese karşı koruyucudur ve sakinleştirici bir etkisi vardır.
Ağız sağlığı için özellikle diş etlerinin güçlenmesine yardımcı olur.
Demir eksikliği yaşayanlar ve anemi hastaları için etkilidir. Kansızlığa çözümdür.
Kabızlığı önler aynı zaman da gaz sökücüdür.
Akciğer kanseri, kronik akciğer rahatsızlıkları, astım ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar için sorunların giderilmesine yardımcı olur.
Bu yüzden haydi erik yiyelim =)

Bir önceki yazımız olan Konsantre ve Yoğunlaştırılmış Süt Nedir? başlıklı makalemizde Konsantre Süt Nedir ve Yoğunlaştırılmış Süt Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Çilekli Muhallebi Tarifi

Çileğin faydaları saymakla bitmiyor. Tam zamanıyken çilekli tarifleri bol bol uygulamayı unutmayın. adet çilek yiyerek günlük C vitamini ihtiyacınızın neredeyse...

Kapat