Yakası Neden Böyle?

Bebeklerde en çok kullanılan tekstil ürünleri, alttan çıtçıtlı badilerdir. Alttaki çıtçıtlar sayesinde bebeğinizin bezini rahatça değiştirebiliyorsunuz. Atlet yerine geçtiği için sırtının açılmasını ve üşütmesini de engellemiş oluyorsunuz. Sıfır kollu, kısa kollu ve uzun kollu seçenekleri bulunuyor.

Resimde görüldüğü gibi badinin yakası omuz kısmına kadar uzanıp içe katlanarak dikilmiş. Peki neden bu şekilde tasarlanmış düşündünüz mü?
Eğer daha önce duymadıysanız hazır olun:
Bebek altına yaptığında bilirsiniz ki bazı zamanlar bezin üst kısmından sırta kadar kaka çıkabilir. Özellikle ek gıdaya geçmeden önce bebeklerin kakaları daha sıvıdır ve bezden taşması çok kolaydır. Badiyi çıkartırken kakanın tüm vücuda bulaşması hatta kafasına bile değmesi mümkündür. İşte tam bu noktada badiler devreye giriyor. Yakası açılıp bebeğin vücuduna değdirmeden aşağıya doğru sıyırıp çıkarılabiliyor.
Akıllıca değil mi 🙂

Bir önceki yazımız olan 9. Ay Aşısı Yapılmalı Mı? başlıklı makalemizde 9. Ay Aşısı Gerekli Mi?, 9. Ay Aşısı Neden? ve 9. Ay Aşısı Yapılmalı Mı? hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Kuru Fasulye Unu Nasıl Kullanılır?

Bakliyat tüketimi insan vücudu için çok önemlidir. Birçok hastalığın önlenmesi ve sağlıklı beslenme açısından bakliyat tüketimine ağırlık vermek gerekir. Ayrıca...

Kapat