Tuvalet Taşları Nasıl Temizlenir?

Bu konu çok merak edilmiş. Çok sorulmuş. Banyo ve tuvaletlerin temizliği gerçekten can sıkıcı ve zordur. Kimyasallarla uğraşırken boğulma tehlikesi atlatabiliriz. Bu yüzden ortamdaki havayı solumamaya dikkat etmeliyiz. Eldiven mutlaka olmalıdır. Eğer varsa camları açın. Öncelikle temizleyeceğiniz yer klozetse sifonu çekin. Ardından jel çamaşır suyunu her yere dökün ve fırçalayın. Ulaşamadığınız yerlere diş fırçasıyla müdahale edebilirsiniz. Ancak bu esnada kullandığınız hiç bir temizleyici fırçayı başka bir alanda kullanmayın. Eski tuvalettense kireç sökücülerden de kullanmalısınız.

Banyo ve duşa kabin temizliğinde ise kireç sökücüler ve cif en işe yarayandır. Öncelikle duş teknesini sıcak suyla yıkamalısınız ki kirler kabarsın ve daha çabuk çıksın. Daha sonra temizlik malzemelerini kullanın ve temizliğe devam edin.

 

Bir önceki yazımız olan Tahta Kaşıkları Bulaşık Makinesine Koymayın! başlıklı makalemizde bulaşık makinesinde plastik kaşıklar yıkanır mı, bulaşık makinesinde tahta kaşıklar yıkanır mı ve bulaşık makinesinde yıkanmaması gereken eşyalar hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Ünlü Erkekler Kadın Oldular

Bu fotoğrafları Dünya Kadınlar günü için çekildi. Kadına şiddet dünyanın her yerinde var malum. Şiddete dikkat çekmek için erkekler kadınsal...

Kapat