TRT’nin Çizgi Filminde Olay!

TRT Çocuk kanalında yayınlanan “İstanbul Muhafızları” adlı çizgi filminin daha önceden yayınlanmış bir bölümünde, kötü adam olan Gürgen’in çocuklara yapılacak şeyleri not aldırdığı listenin altına “Gazi Mustafa Kemal” imzası atıldığı öne sürüldü. Tam da 10 Kasım günü, Atatürk’ün anıldığı günde bu konunun gündeme gelmesi akılda soru işaretleri bıraksa da TRT çizgi filmin videosunu YouTube kanalından kaldırdı.
Yeni ortaya çılan skandal görüntülere tepki yağdı.
TRT henüz olayla ilgili açıklama yapmazken sosyal medyada büyük tepki görüldü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok ise skandalla ilgili yaptığı açıklamada “Geçen yıl TRT’de yayınlanan İstanbul Muhafızları çizgi filminde, kötü adamın çocuklara yapacakları yazılan notun altına “Gazi M. Kemal” imzası atılmış. Olay fark edilince Youtube’dan kaldırılmış… Soru; TRT konuyla ilgili soruşturma açmış mıdır? Sonuç nedir?” dedi.

Bir önceki yazımız olan Ona Yeni Einstein Diyorlar! başlıklı makalemizde genç kadın bilim adamları, Sabrina Pasterski buluşları ve Sabrina Pasterski kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Eczaneden İlaç Alırken Reçeteye Dikkat!

Doktora gittiniz, size hastalığınız için bir reçete yazdı ve siz de eczaneye gidip yazdığı ilaçları almak istediniz. Buraya kadar her...

Kapat