Tıkalı Burun Nasıl Açılır?

Burun tıkanıklığı her yaştan insan için can sıkıcıdır. Hayatı çekilmez hale getirir. Özellikle bebeklerde burun tıkanıklığı daha hayati önem taşır. Zira bebekler ilk yıllarda yalnızca burunlarından nefes alırlar. Burun tuzlu su ile temizlenmesi ödemi azaltarak burun tıkanıklığının azalmasına ve mikropların burundan mekanik olarak temizlenmesine yardımcı olur.

Peteklere ıslak bez koymak: Kuru bir ortam burun tıkanıklığının artmasına neden olabilir.Bulunduğunuz ortamların nem dengesini sağlayın. Bunu basit yöntemlerle yapabilirsiniz. Evde kalorifer peteklerinin üzerine ıslak bez konulabilir, ıslak bezden çıkan buhar ortamdaki havanın yumuşamasını sağlar.

Ortamda kaynamış suyu eksik etmeyin: Bir çaydanlık içerisinde su kaynatın ve bulunduğunuz ortama koyun. Suyun buharı nem oluşturacaktır.

Yatak odasını 10 dakika havalandırın: Yatak odasını her gün en az 10 dakika havalandırın ve odada halı bulundurmayın. En sık alerjik burun tıkanıklığı sebebi olan akarlar halıda bulunurlar.

Bir önceki yazımız olan Rota Virüsü Aşısı Yapılmalı Mı? başlıklı makalemizde rota aşısı, rota virüs aşısı ve rota virüs aşısı var mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın