Taylor Swift Anksiyete’den Şikayetçi

Amerikalı ünlü şarkıcı Taylor Swift, konserden konsere koşuyor, etkinlikler peşini bırakmıyor. 26 yaşındaki şarkıcı toplumda yaygın olarak görülen bir rahatsızlığa yakalandığını açıkladı.
Yaygın Anksiyete Bozukluğu olan kişilerde sürekli, aşırı ve durumla uygun olmayan bir endişe durumu söz konusudur. Aşırı endişe, kişinin günlük yaşamını olumsuz yönde etkiler ve hatta olağan yaşam etkinliklerini sürdürmesini engeller. Bu kişiler her durumda olası en kötü sonucu düşünürler. Tedavisi için antidepresanlar kullanılıyor. Onun gibi çok ünlü biri için zor bir hastalık. Sürekli insanlarla iç içe. Oysa ki bu hastalığa yakalanan kişiler sosyal ortamlardan uzak kalmaya çalışırlar.

Anksiyete tedavisi görmeye başladığını söyleyen Swift, “Eğer anksiyeteyi atlattıysam, benden iyisi yok. O rahatsızlığımı bir gün tamamen yeneceğime inanıyorum” dedi. Her gün gazetelere konu olmanın bir süre sonra insanı rahatsız etmeye başladığını belirten Swift, çok sakin ve düzenli bir yaşam sürmekten yana olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir önceki yazımız olan Ceren Hindistan'ın Fiziği başlıklı makalemizde Ceren Hindistan doğum sonrası fiziği, Ceren Hindistan doğumdan 2 ay sonra ve Ceren Hindistanın doğum sonrası kiloları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın