Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Maske Yapımı

Kirli hava, nem, toz, güneş, makyaj kalıntılarının sebep olduğu siyah noktalar kötü görünüm oluşturduğu için oldukça sinir bozucudur.

Sık sık güzellik merkezlerine giderek siyah noktaları temizletebileceğiniz gibi evde de birkaç dakikada kolayca maske ile bu noktalardan kurtulabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız iki adet maske ile evde kolayca bu noktalardan kurtulmanız mümkün.

  • İlk tarif limon ve bal ile hazırlanıyor. Kesilen limonun üzerine 3-4 damla bal damlatınız. Limonu siyah noktalara yoğun olarak sürünüz. 5 dakika kadar bekletildikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayınız.
  • İkinci tarif ise kahveli peeling.1 çay kaşığı toz şeker ve 1 çay kaşığı kahve ile bir miktar balı karıştırınız. Cildinizi hafifçe ıslatınız ve fazla bastırmadan dairesel hareketle masaj yapıp durulayınız. İçilen kahvenin telvesi de peeling için çok uygundur. Parmak uçlarınızla yüzünüze telveyi iyice yedirerek bekleyin ve soğuk su ile iyice durulayınız.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesi Mucizesi! başlıklı makalemizde bulaşık makinesinde elma sirkesi, Elma Sirkesi evde kullanımı ve Elma Sirkesi Mucizesi! hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Zeki Adamlar da Eşini Aldatır!

"İngiltere'de binlerce kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre erkeğin IQ'su arttıkça 'kaçamak' sayısı azalıyor, tekeşlilik, liberalizm ve ateizme meyli artıyor." denmişti...

Kapat