Sigaranın Bir Zararı Daha Ortaya Çıktı!

Sigara öyle bir icat ki kullananlar kolay kolay bırakamıyor. Bırakamadıkları gibi farklı farklı zararlarına da maruz kalıyorlar. Dünya çapında sürekli araştırmalar yapılıyor ve her yeni araştırma yeni zararları gözler önüne seriyor.
İşte yeni bir zararı daha!
Alman nörobilimciler sigaranın beynin korku merkezine etkilerini ortaya çıkaran bir araştırma yaptı. Buna göre sigaranın içindeki kimyasallar, kişilerin daha çabuk korkuya kapılmasına neden olarak, anksiyete ve paranoya geliştirmelerine sebebiyet veriyor. Almanya’nın Hamburg şehrinde bulunan Tıp Merkezi Üniversitesi’den bir grup nörobilimcinin yaptığı araştırma sigaranın beynin korku merkezine verdiği hasarı ortaya koydu.
Bu araştırmanın başındaki isim olan bilim insanı Dr. Jan Haaker, TSSB hastalarının sigarayı bırakmasının onların iyileşmesine yardımcı olabileceğini belirterek, sigaranın içindeki kimyasalların nöronlar ve beynin ilgili merkezi arasındaki mesaj iletimini durduğunu ve bu yüzden kişinin korkularını bastırmasında zorlandığını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Yoğurt Suyu Oldukça Faydalı! başlıklı makalemizde Yoğurt Suyu Faydaları, Yoğurt Suyu Faydalı Mı ve Yoğurt Suyu Faydası hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Yağlı Saça Mükemmel Çözüm!

Yağlı saçların bitmeyen bir kısır döngüsü var. Yağlandıkça yıkıyor, yıkadıkça yağlandırıyoruz. Yağlı saçları ne kadar çok yıkarsak o kadar çok...

Kapat