Seyhan Soylu Kimdir, Kadın Mı, Trans Mı, Kaç Yaşında?

Sisi lakaplı Seyhan Soylu, Filiz Akın’a benzemek için yaptırdığı onlarca ameliyat ile gündeme gelen bir isim. Son günlerde magazin programlarının gündeminden düşmediği için, aslen kim olduğu yaşı gibi birçok bilgi merak edildi. Soslu, yere düşerek kaburgasını kırdığı için, göğüs silikonlarının patladığını söyleyerek bıçak altına yattı. Yatmışken de diğer ne şikayetleri varsa onları da aradan çıkartma kararı aldı.

Fazla kilolarından kurtulan Soylu, toplamda 60 kilo verdiği için vücudunda bazı deformasyonların oluştuğunu ifade etti. Vücudundaki sarkan derileri de bu operasyonlarla kestirdi. Seyhan Soylu; kaburga operasyonu, göğüs silikonu, karın germe, dudak kaldırma, dudak mesafesini kısaltma operasyonu, yanaktan yağ aldırma, çene kaldırma, yanak kaldırma, burun, kol ve koltuk altı toparlama gibi bir dizi operasyon geçirdi.

Seyhan Soylu hangi ameliyatları oldu?

8 saat süren operasyonlar için tamı tamına 1 milyon lira harcadığı iddia edilen Soylu, ameliyat sonrası bandajlı halini de takipçileriyle paylaştı. Tüm bu işlemleri Filiz Akın’a benzemek için yaptıran Seyhan Soylu, “Bir tek ona ve o Türk sinemasının en güzel en asil kadını Filiz Akın hayranlığımdan ameliyat oldum.” dedi.

Seyhan Soylu Kimdir?

Türkiye’de tanınmış bir figürdür. Daha önce birkaç kez siyasete karışmış, yüksek profilli bir trans kadın ve medya figürü olan ismi herkes Sisi lakabı ile bilmektedir. Tam ismi Seyhan Soylu olarak bilinen Sisi, 1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 55 yaşında olan Seyhan Soylu, 2020 senesinde Rizeli iş insanı Fahri Yazıcı ile imam nikahıyla evlenmesiyle gündeme gelmiştir. Polis Akademisi’ne birincilikle girdi ancak kendi ifadesiyle “cinsel tercihinden dolayı şutlandı”. Ancak suçunun “cinsel” değil “ruhsal tahrik” olduğuna inandı. Onu görenler kadın mı erkek mi olduğunu merak ediyor ancak o trans bir birey.

Seyhan Soylu erkek mi kadın mı?

Seyhan Soylu, erkek olarak doğan sonradan kadın olan ünlülerden biri. Dünyaya erkek olarak gelen Soylu çocuk yaşından itibaren kendindeki değişikliklerin farkındaydı. O hep ileride kadın olacağı günlerin hayalini kurdu. İlk kez kadınlık hormonu almaya başladığında 13 yaşındaydı. Daha tüyleri bile çıkmamıştı…

Kadın olma ameliyatından önce spermlerini dondurtup yurtdışındaki bir bankaya koydu. Ardından Londra’da erkek olarak başladığı hayatı bitirdi. O artık tam anlamıyla kadındı…  Bu mutlu haberi ilk kez annesiyle paylaştı. Telefonda ona “Anne ben ameliyat oldum” dediğinde “yıktın beni” diye cevap aldı.

Milliyetçi travesti oldu

Sisi kendini milliyetçi travesti olarak tanımlıyor. Kolunda bir bozkurt dövmesi vardır.  Arkadaşları ona Asena diyor. Bir dönem MHP’den teklif aldığını ama “MHP’yi zorda bırakmamak” için kabul etmediğini söylüyor.

12 Eylül sonrası referandum günlerinde, Amerikalı eşcinsellerin sembolü turuncu “No No” tişörtü giyen Güneş Taner’i protesto için Turgut Özal’ın önünde soyundu. Bu nedenle içeriye alındı, onbeş gün öldüresiye dövüldü. Sonrasını şöyle anlattı:

-“Beni dövdüren emniyet müdürünü kendime âşık edip, sonra da onu bir dergiye kapak yapıp görevinden aldırdım. Böylece o onbeş günün intikamını aldım. Daha sonra rahmetli Turgut Özal’la da tanıştım. Yaptığımdan çok utandım, çocuksu bir duyguymuş o protesto.”

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: