Rengarenk Örgü Battaniyeler

Sonbaharın gelmesiyle birlikte örgüler, şişler, danteller ellere alınmaya başlandı. Hanımların evde yapacakları en iyi stres atma ilacı şişle yapılan örgülerdir. Elde bulunan ipleri değerlendirmek isteyenlere rengarenk örtüleri, battaniyeleri öneriyoruz.

Bu tarz örtüler artık dekorasyonda çok tercih ediliyor. El emeği olduğu için hazır olarak ulaşmak kolay değil. Birçok dizide de dekor olarak dikkatinizi çekmiştir.

Genelde birçok rengin birleşmesiyle oluşturuluyor. Bazıları şişle örülse de çoğunlukla tığ ile örülüyor. Tığ ile yapılan motiflerin tek tek yapılıp birleştirilmesiyle oluyor.

Kare motifli olan örnek için 6 numara tığ gerekli. Öncelikle 15 zincir çekilerek bir yuvarlak yapılıyor. Üzerine 3 dolgu ve 3 zincir ile 1 boş yapılıyor. Bu şekilde 8 tane 3lü dolgu oluşturuluyor. Üste geçiliyor, aynı işlemler tekrarlanıyor. Resimdeki gibi istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. Sonrasında ıslatıp örgünün üzerine bir bez koyun ve öyle ütüleyin. Dümdüz olacak.

Resimli anlatım

motif-orgu-anlatimli

Bir önceki yazımız olan Evde Sandalet Yapımı başlıklı makalemizde evde sandalet tarifi resimli anlatım ve sandalet yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın