Niloya’yı Kim Seslendiriyor?

Çocuklar tarafından çok sevilen çizgi film Niloya, her bölümde öğretici, eğlenceli maceralar yaşıyor. Karadeniz’de geçen hikayelerde zaman zaman kemençe de çalınıyor. Nehir kenarındaki evlerinde hayvanlarla iç içe yaşadığı hayata özenilmeyecek gibi değil.
Niloya adlı çizgi filmin uygulayıcı yapımcısı Ömer Özdemir’e göre, büyüklerin çocuk karakterlerini seslendirmesi anlaşıldığında inandırıcılığı olmuyor. Özdemir, “Çocuk seslendirdiğinde kalitesi yükseliyor.” diyor. Gerçekten de öyle.
Niloya’yı seslendiren kim?
Niloya’nın tatlı sesinin sahibini merak etmeyen yoktur. Onu küçük bir kız seslendiriyor. İsmi Berrak nehir Kök. 2. sınıf öğrencisi. Bu ses niloya’ya çok yakışmış.

Özdemir: “Niloya karakteri için seslendirme yapan Berrak Nehir Kök, dinlediğimiz sesler arasında 39’uncu sıradaydı. Bu sesi bulana kadar daha önce reklam filmi seslendirmiş çocuklardan tutun da başka projelerde yer almış çocuklara kadar geniş bir kitle vardı. Hatta seslendirme yönetmenimiz Yaşar Özdemir, bir otobüs dolusu çocuk bile getirdi. Ama aradığımız sesi bulmamız kolay olmadı.” dedi.

Bir önceki yazımız olan İrem Derici'nin Son Durumu başlıklı makalemizde İrem Derici yoğun bakımdan çıktı mı, İrem Derici'nin Son Durumu ne ve İrem Derici'nin Son Fotoğrafı hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Flakka Zombi Hapı Korkutuyor!

Son günlerde dünyanın gündemini meşgul eden flakka zombi hapı oldu! 2011'de Amerika'da ortaya çıkan bu hap sentetik bir uyuşturucudur. En son...

Kapat