Nevresimde İlk Yıkama Nasıl Yapılır?

Yeni alınan nevresimlerin, kullanımdan önce mutlaka yıkanması gerekir. Yıkanmadan nevresim kullanmak, içindeki boyaların tene teması açısından, tehlikeli olabilir. En iyi markanın ürünlerini bile almış olsanız, ilk yıkamada özenli olunmalıdır. Rengarenk nevresimleri uzun süre kullanabilmenin yolu, doğru deterjan ve doğru sıcaklıklarda yıkamadan geçer. Aksi takdirde, çok para vererek aldığınız nevresimlerden, firmalar sorumlu değildir.

Sarev Keira Pike Takımı

Yeni alınan nevresim nasıl yıkanmalıdır?
Nevresimlerin ilk günkü canlı renklerini koruyabilmesi için, ilk 2-3 yıkamada yumuşatıcı kullanılmamalıdır. Kullanılan yumuşatıcılar, güzel koku verseler de, kumaşların renklerine zarar verirler. Sonraki yıkamalarda yumuşatıcı kullanılmasında sakınca yoktur.

Nevresimler, 30 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda yıkanmamalıdır. Yüksek sıcaklıklar, canlı renkler için sakıncalıdır. Nevresimler için, mutlaka renklilere özel deterjanlar seçilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Avokado Modası Başladı başlıklı makalemizde avokado yastık satın al, nisa bölükbaşı avokado yastık ve nisanın yastığı avokadolu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın