Nefes Almanız Kolaylaşsın

Burunda sürekli tıkanıklık mı yaşıyorsunuz? birçok insan tıkanık bir şekilde yaşamına devam etmek durumunda kalıyor. Bu durumun birçok sebebi var. Mesela sinüzit, alerjik rinit gibi durumlar burun tıkanıklığına sebep olabiliyor. Kış aylarında grip, soğuk algınlığı ve sinüzitten kurtulmak da virüs, bakteri ve alerjenlerin uzaklaşmasıyla mümkün oluyor.

Burun yıkama için güzel bir yenilik yapılmış. Yüksek hacimli ve düşük basınçlı olarak burnunuzu temizlemiş oluyorsunuz. Bu yıkama kitini günün her saatinde uygulayabilirsiniz. El yıkamak diş fırçalamak gibi gerekli bir ihtiyaçtır. Günde 2 sefer yapmanız yeterli olacaktır. Alerjisi olanlar için de son derece gerekli bir uygulamadır. Uygulanması da son derece kolay. İçeriğindeki tuz paketlerinden birini kaba boşaltıyorsunuz ve çalkalıyorsunuz. Önce bir taraftan su veriyorsunuz ve diğer taraftan boşalıyor. Sonra diğer taraftan su veriyorsunuz ve diğer taraftan boşalıyor. Büyük bir rahatlama ve temizlik hissediyorsunuz. Bu katkılı tuz sizi daha fazla rahatlatacaktır. Karışımın bitmesi halinde “İngiliz karbonatı” ile devam edebilirsiniz. İngiliz karbonatı da aynı etkiyi gösterecektir.

Kullanıldığı durumlar:
Rinosinüzit,
Alerjik rinit,
Paranazal sinüs cerrahisi sonrasında,
Burunda kuruluk,
Burun tıkanıklığı,
Geniz akıntısı,
Kronik öksürüğe neden olan burun ve sinüs hastalıkları (enfeksiyon, alerji vb),
Yüzde basınç hissi,
Burun ve sinüs ameliyatları sonrası,
Nazal alerjinin kontrolü,
Nazal hijyenin sağlanması,
Kronik rinit ve sinüzite bağlı koku ve tat duyusunun bozulması,
Grip ve soğuk algınlığından kaynaklanan burun sikayetleri.

Bir önceki yazımız olan Yüzünüz İçin Etkileyici Bakım Tarifleri başlıklı makalemizde Doğal Yüz Bakımı, Doğal Yüz Bakımı İçin Neler Yapılır? ve Doğal Yüz Bakımı Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın