Maden Suyu Zararlı Mı?

Günde 2-4 gram sodyum alınması gerekiyor fakat çok fazla yüksek sodyum içeren mineralli su içilmesi zararlıdır.  Günde 1 litre maden suyu içilse bile alınan sodyum miktarı çok fazla olmamaktadır. Yani 4-5 adet maden suyu içmek zararlı olmamaktadır. Mineralli suların birçok yararlı özelliği mevcut. Hipertansiyon gibi hastalıklara da faydalı olduğu belirlenmişti. Maden suyunun zayıflattığı da dolgunluk hissi yarattığı içindir.

10 litre su içildiğinde bile su zehirlenmesi olmaktadır. Su zehirlenmesi yüksek miktarda su içilmesiyle sodyum kaybına neden oluyor. Sodyum gerekli bir element ve sodyum azlığı ölüme de neden olabilmektedir. Normal bir insanın bu kadar su içmesi zaten mümkün değil. Maden suyu ve soda farklı şeylerdir ve maden suyu doğal bir içecekken soda yapay bir içecektir. Aslında zararlı olan soda’dır, mineralli su olan maden suyu ise zararlı bir içecek değildir. Meyveli soda olarak adlandırılan içecekler ise maden suyu ile yapılan fakat sade maden suyu gibi doğal olmayan içeceklerdir. İçeriklerinde sitrik asit de bulundurmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kabızlığa Doğal Çözüm başlıklı makalemizde dr öz kabızlık kürü ve kabızlığa doğal çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Bio Oil Etkili Mi?

Bio oil, kadınlar arasında çok tutulan bir ürün. Özellikle hamileler ilk aylardan itibaren çatlak oluşumu engelleyebilmek için çeşitli yağları, kremleri...

Kapat