Konuşarak Karıncaları Uzaklaştırmak

Havaların ısınmasıyla yuvalarından çıkmaya başlayan karıncalar, evin her yerinde gezinmeye başladı. Özellikle mutfakta, yerlerde ve tezgahta gezen karıncaları evlerinde istemeyenler, her yolu deniyor. Kimyasal yöntemler, karıncalar için kesin çözüm olsa da bunu herkes istemeyebilir.

Hz. Süleyman’ın karıncalarla konuşması
Bir riyavete göre, Hz. Süleyman’ın konuşması gibi karıncalarla konuşarak onları evden uzaklaştırmanın mümkün olduğu söyleniyor. Karıncaların yoğun olduğu yere eğilerek, Neml suresi, 17-19. ayetleri sesli bir şekilde okuyarak, sizi istemiyorum, Hz. Süleyman’a şikayet ederim, buradan gidin demenin etkili olduğu söyleniyor.

Surenin anlamı
﴾17﴿ Bir zaman cinlerden, insanlardan ve kuşlardan oluşan orduları Süleyman’ın emrinde toplanmış, birlikte sevk ve idare ediliyordu.
﴾18﴿ Nihayet Karınca vadisine geldiklerinde, bir karınca şöyle dedi: “Ey karıncalar! Yuvalarınıza girin; aman, Süleyman ve ordusu farkına varmadan sizi ezmesin!”
﴾19﴿ Onun bu sözünden dolayı Süleyman neşeyle gülümsedi ve “Ey rabbim!” dedi, “Gerek bana gerekse anne babama verdiğin nimete şükretmeye ve hoşnut olacağın iyi işler yapmaya beni muvaffak kıl. Rahmetinle beni iyi kullarının arasına kat!”

Bir önceki yazımız olan Granit Tencerelerde Kaşık Kullanımı başlıklı makalemizde granit tava çizilir mi, granit tencere çizilir mi ve granit tencere fırına koyulur mu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın