Konsantre Parfüm Nedir?

Konstantre parfümün normal parfümlerden bir koku farkı yoktur. Tek farkı daha yoğun yani kıvamlı bir parfüm olmasıdır. Konsantre parfüm nedir ? diğer parfümlere göre daha yoğun ve kalıcı olmaktadır. Bu parfümü hac esansları gibi düşünebilirsiniz. Aynı bu ürünlere benzemektedir. Yağ parfüm olarak da adlandırılan ürünler ile benzerlik gösterilmektedir. Ten üzerinde 18 saat, kumaş üzerinde de 5 gün kalabilmektedir. Konsantre parfüm içinde alkol olmadığı söylenmektedir. Tercih edilmesinin avantajı çok az bir oranda da sürülse yetecek olmasıdır. Giysi üzerinde çok fazla süre kokmasını sevmiyor da olabilirsiniz, bu durumda az bir oranda kullanmalısınız.

Ülkemizde İsveç’te üretildiği söylenen ürünler satılmaktadır. Bildiğimiz EDP parfümler gibi su kıvamında değil, yağ gibi ve daha düşük gramajlarda satılıyor. 50 ml şişe ile satıldığı gibi küçük bir roll-on stick şişe ile olarak da satılıyor. Birçok ünlü markanın birebir kokuları satılıyor. Ne kadar kendi kokusu kadar kaliteli olmayacağını düşünsek de denemekte fayda var diyebiliriz. Yanlış bilmiyorsak Türkiye’de satan bir ya da iki adet konsantre parfüm markası mevcut. Bizim deneme fırsatımız olmadı ancak satıcıları ve ürünleri iyice araştırmadan herhangi bir ürün satın almayınız. İnternetteki kullanıcı yorumlarına güvenmedik doğrusu.

Bir önceki yazımız olan Telli Sütyen Nasıl Yıkanır? başlıklı makalemizde Telli Sütyen Nasıl Yıkanmalı, Telli Sütyen Yıkama ve Telli Sütyen Yıkama Tavsiyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (2)

siz ne düşünüyorsunuz?

  • sezin sezer dedi ki:

    internette buldum bu parfumlerı. bır parfum hastası olarak bayıldım dıyebılırım. bı kere ıcınde alkol olmadığı ıcın çabucak ucmuyor vücüdun ısısı ile yavaş yavaş buharlaşıyor buda onu çok kalılcı yapıyor. tende durum boyle. giysilerde ise kullandığım tişort u çamaşır makınesınde yuksek derece yıkadığım halde çıkardığımda hala dip notaları duyuluyordu. şaşırdım kaldım.
    hele sabahları dolabı açıyorum haaaar diye burnuma doluyor parfumun kokusu. bence kalıtesının çok altında bır fıyata satıyorlar. tam bır fıyat performans urunu .ben memnun kaldım

  • burcu seven dedi ki:

    Ben de çok merak ediyorun bu konsantre parfüm işini cidden,özellikle içeriğinde alkol bulunmaması şahane,uçup gitmeyeceğinin bi nevi kanıtı bence,ayrıca parfüme yüksek fiyatlar veren biri olarak eğer beğenirsem gerçekten güzel bi müşteri olurum:) ,fiyatları da inanılmaz uygun bence mutlaka baklımalı.

Önceki yazıyı okuyun:
Cep Telefonu Yakınında Uyumak Kısırlık Yapıyor

Cep telefonunun zararlı olduğu ve kansere neden olduğu birçok araştırma ile açığa çıkmıştır. Cep telefonu ile uzun süre yakın kalmanın...

Kapat