Klima Temizliğine Dikkat

Klimalar özellikle yaz aylarında sıcaktan bunaldığımızda en iyi dostumuz oluyor. Klimalar kullanıldıkça da kirlenmekte ve bu kirlilik de cihazda arızaya yol açtığı gibi sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir.

Klimamızı temizlemek için yapmamız gereken, iç ünitenin ön kapağının açılması olacaktır. Bu kapağı açarken de kapağın tırnaklarını kırmamaya özen göstermeniz gereklidir. Ön kapağı açtığınızda filtreyi göreceksiniz, bu filtreyi çıkarınız. Çıkardığınız klima filtresini su ile yıkayıp iyice kurutunuz. Kuruttuğunuz filtreyi tekrar yerine takabilirsiniz.

Daha ileri düzey klima bakımı ve temizliği de yapılabilmektedir. Klima bakım spreyleri temizlik için oldukça kullanışlı olmaktadır. Klimanın filtresini çıkardıktan sonra alt tel ızgaralar gözükecektir. Bu teller üzerine klima temizleme spreyi uygulayabilirsiniz. Spreyi sıktıktan sonra içindeki kirler komple aşağıya dökülecektir. Bu dökülen kirlerin yerleri kirletmemesi için klimanın altına torba ya da çarşaf serilmesi gerekmektedir. Bu işlem sonrasında klima oldukça temizlenmiş olacaktır.

Eğer ki klimanızda soğutma problemi varsa bu soğutma gazı eksikliğinden olabilmektedir. Profesyonel yetkili servislerden bakım ve tamir için yardım almanız gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar? başlıklı makalemizde 404 Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?, 502 Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar? ve Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar? hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Böcek Isırığına Krem Sürmeyin

Böcek Isırığına Krem Sürmeyin Yaz aylarında çoğunlukla dışarıda oynayan çocuklar böcek ısırığına yetişkinlere göre daha fazla maruz kalmaktadır. Böcek ısırığı...

Kapat